[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
اصول اخلاقی انتشار مقاله ::
برای نویسندگان::
مراحل داوری وپذیرش مقالات::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
بایگانی مقالات زیر چاپ::
اسامی داوران::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
پایگاه های نمایه کننده

 

 

..
شبکه های اجتماعی نمایه کننده

File:Academia.edu logo.svg - Wikimedia Commons
..
:: شرایط پذیرش ::
فصلنامه علمی، پژوهشی حسابداری مالی به منظور نشر یافته‌ها و نظریه‌های جدید در زمینه­ های حسابداری مالی، حسابرسی و هم­چنین فراهم آوردن زمینه گسترش ارتباط علمی و پژوهشی بین دانشمندان و نظریه‌پردازان مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی و اندیشمندان با تجربه سیستمهای اجرایی کشور به انتشار تحقیقات پژوهشگران ارجمند پس از داوری تخصصی و تأیید هیأت تحریریه مجله مبادرت می ­کند. تدوین مقاله باید با توجه به راهنمای تدوین مقاله مجله صورت گیرد.
شرایط بررسی و فرآیند پذیرش مقالات به شرح زیر می باشد: 
الف) از نظر محتوا
1- در راستای اهداف فصلنامه باشد.
2- جنبه علمی- پژوهشی داشته باشد.
3- حاصل مطالعات، تجربیات و پژوهش‌های نویسنده یا نویسندگان باشد.
4- مقالات ارسالی باید برای نخستین بار ارائه شده و قبلاً برای هیچ نشریه، همایش یا سازمانی ارسال نگردیده و یا چاپ نشده باشد.
5- فصلنامه از پذیرش مقالاتی که به صورت ترجمه باشد معذور است.
ب) از لحاظ شکل ظاهری
1- صفحه اول مقاله به طور کامل شامل: عنوان مقاله، نام و نام خانوادگی نویسنده(نویسندگان) به طور کامل، عنوان شغلی و رتبه علمی نویسنده(نویسندگان)، تلفن تماس، پست الکترونیکی نویسنده(نویسندگان) (اطلاعات مذکور برای انتشار مقاله استفاده خواهد شد و اشتباهات ناشی از آن به عهده نویسنده خواهد بود). 
2- حجم مقاله با جداول،‌ نمودارها و پیوست‌های ‌آن حداکثر 25 صفحه و تعداد 6500 کلمه باشد.
3- چکیده فارسی حداکثر در 150 کلمه بوده و خلاصه ای از محتوا و نتایج مقاله را در برگیرد. همچنین 5 واژه کلیدی موضوع مقاله را بیان کند.
4- مقاله در برگیرنده بخش های جداگانه ای برای مقدمه، مبانی نظری و مروری بر ادبیات موجود، پیشینه خارجی و داخلی (در دو قسمت تفکیک شود و بر اساس جدیدترین مقاله ارایه شود)، روش پژوهش، تجزیه و تحلیل، نتیجه گیری، پیشنهادها و محدودیت های پژوهش باشد. 
5- مقاله با استفاده از برنامه word 2007  (یا نسخه های بالاتر) تایپ و صرفا از طریق سامانه رسمی مجله ارسال شود. از قسمت تنظیمات ورد با استفاده از مسیر زیر تنظیمات عددی را در حالت "context" قرار دهید. 
file-option-advanced-show document content- numeral- context
6- اندازه صفحه 24 * 17 سانتی متر و حاشیه از بالا 3 سانتی متر و از پایین، چپ و راست 2.5 سانتی متر می باشد. خط نوشتاری B Nazanin با اندازه 12 می باشد. خط نوشتاری سرتیترها B Nazanin  بولد با اندازه 13 می باشد. خط نوشتاری جداول B zar  با سایز 8 یا 9 بولد می باشد. عناوین جداول باید با B Mitra  با سایز 12 بولد نوشته شود. همه جداول بایدبه ترتیب شماره بندی شود.  همچنین نباید کلمه تحقیق در متن مقاله استفاده شود به جای آن از کلمه پژوهش استفاده شود به جای محقق پژوهشگر و به جای نگاره از جدول استفاده شود.   حداقل دو منبع از فصلنامه حسابداری مالی ذکر شود. مقاله طبق دستورالعمل تنظیم گردد. 
7- چکیده انگلیسی در یک صفحه جداگانه درج شود و مشخصات نویسندگان نیز به انگلیسی در صفحه چکیده انگلیسی ارائه شود. صفحه چکیده در آخرین صفحه مقاله ارایه شود. 
8- تمام عناوین شماره گذاری شده و به ترتیب ارایه شود. 
9- فرمول ها با استفاده از افزونه equation  در محیط word office تایپ شود و به ترتیب شماره گذاری شود. 
10- تمام موارد مأخذنویسی در متن و فهرست منابع بر اساس سیستم بین‌المللی APAاست. منابع مورد استفاده در متن مقاله فقط با نوشتن نام خانوادگی نویسنده و سال انتشار (داخل پرانتز) ذکر می‌شود. در صورت لزوم، شماره صفحات منبع مورد استفاده در داخل پرانتز بعد از سال آورده می‌شود. تمام معادل کلمه‌های لاتین در درون متن برای اولین بار که مورد استفاده قرار می گیرد به صورت زیر نویس ارایه گردد. 
برای منابع داخل متن از واژۀ دیگران  استفاده نکنید و برای دفعه اول تمام اسامی نویسندگان و پژوهشگران را بنویسید مگر اینکه افراد بیشتر از 5 نفر باشند. برای دفعات بعدی از واژه همکاران استفاده بفرمایید. 
11-  فهرست منابعی که در متن مورد استفاده قرار گرفته، به ترتیب حروف الفبا بر روی صفحه ای مستقل و با توجه به الگوی زیر درج شود. همچنین لازم است نویسندگان در قسمت پرونده مقاله نیز منابع را دقیقا معادل منابع انتهای نسخه چاپی درج نمایند. 
کتاب تألیف شده: نام خانوادگی، نام نویسنده(تاریخ نشر)؛ نام کتاب، محل انتشار: ناشر
مقاله: نام خانوادگی، نام نویسنده(تاریخ نشر)؛ "عنوان مقاله"، نام مجله، شماره انتشار، شماره صفحات استفاده شده.
ج)ضوابط نهایی پذیرش مقالات جهت چاپ در فصلنامه
1- مقالات تألیفی و تحقیقی، توسط سه تن از داوران که توسط هیأت تحریریه مشخص می‌شوند، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و پذیرش نهایی منوط به موافقت قطعی هیأت تحریریه است.
2- پس از ارسال مقاله توسط نویسنده در اولین جلسه هیات تحریریه کلیات مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. سپس جهت انجام داوری مقاله مربوطه برای داوران ارسال می شود. کلیه مراحل و پیشرفت کار از طریق سامانه به روز رسانی شده و نویسنده می تواند از طریق ورود به صفحه شخصی خود از وضعیت مقاله مطلع گردد. 
2- فصلنامه حسابداری مالی،‌ حق رد یا قبول مقالات را برای خود محفوظ می‌دارد و از بازگرداندن مقالات دریافتی معذور است. 
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 26218 بار   |   دفعات چاپ: 869 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
فصلنامه حسابداری مالی Quarterly Financial Accounting
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 45 queries by YEKTAWEB 4414